Classic Rock Trio project


Classic czy Rock...?


Projekt muzyki rockowej powstał w naszych głowach już dawno od kiedy stwierdziliśmy, że nasi znajomi wyobrażają sobie nas wyłacznie we frakach lub długich sukniach siedzących z grobowymi minami w filharmonii. A przecież to, że skończyliśmy Akademię Muzyczną nie oznacza że słuchamy tylko rmf classic i dwójki... :-)
Poza tradycyjnie: rodziną, dziećmi, pracą, kredytem i pełnoletnim autem (czyli statystycznie mieścimy się w granicach normalności) mamy pasję muzyczną, którą chcielibyśmy rozwijać i do tego jeszcze przełamać stereotyp nudnego, klasycznego muzyka.

Classic czy Rock...? A może to jedno i drugie :-)

W skład classic ROCK trio wchodzą instrumenty klasyczne: flet, altówka i wiolonczela. Koncertowaliśmy już z różnym materiałem od początku studiów, nie zamierzamy porzucić klasyki, ale to szeroko pojęta muzyka rozrywkowa jest bliska naszym duszom.
Nasz rockowy debiut odbył się we wrześniu 2012 w klubie Rocker w Szczecinie. Wykonaliśmy wtedy aranże zespołów takich jak: U2, Metallica, Nirvana, Dżem, Led Zeppelin, System of a Down, Linkin Park, Queen, Goo Goo Dolls... Brzmi groźnie? ;-)
Zaskoczyliśmy publiczność niespotykaną barwą symfonicznego rocka - zastąpiliśmy ciężkie gitary, basy, perkusję i wokal instrumentami klasycznymi, przez co brzmimy może trochę lżej, bardziej balladowo, niekonwencjonalnie ale na pewno ciekawie.
I każdy nam to mówi po koncercie, zaskoczony efektem takich właśnie aranży muzyki rockowej.
W tej stylistyce nagrywamy płytę pod patronatem Akademii Sztuki i szczecińskiego kompozytora Piotra Klimka, który to właśnie uwierzył w nasz pomysł i dał nam zielone światło w nowoczesnym studio nagrań.
Repertuar

1.Smells like teen spirit - Nirvana
2.Nothing else matters - Metallica
3.Lonely Day - System of a Down
4.Chop Suey - System of a Down
5.Aerials - System of a Down
6.Stairway to heaven - Led Zeppelin
7.Listen to your heats - Roxette
8.With or without you - U2
9.Numb - Linkin Park
10.Iris - Goo Goo Dolls
11.Radio Video - System of a Down
12.Odchodząc - Republika
13.Wehikuł czasu - Dżem
14.Bohemian Rapsody - Queen
15.Zawsze tam gdzie ty - Lady Pank
16.Highway to Hell - AC/DC
17.Poison - Alice Cooper
18.Givin In - Adema
19.Sweet child of mine - Guns'n'Roses
20.Zombie - The Cranberries
21.Otherside - Red Hot Chili Peppers
22.Scarlett - LemOn